PAYLAŞ

Selülit  ve Selülit Nedenleri 

Bayanların en büyük düşmanlarından beri olan selülit doğru beslenme ve iyi bir vücut bakımı ile ortadan kaldırılabilir.selülit’in nedenleri arasında yoğun kafein tüketimi ve düzensiz beslenme yer alır.Bunun yanında hareketsizlik, alkol ve sigara kullanımı, stresli bir yaşam ve uykusuzluk gibi sebepler de uzun vadede, cilt bağ dokusunun zayıflamasına neden olarak selülite yol açar.

 

Selülitlere Portakal Mucizesi

 

Masaj uygulamasının selülite iyi gelen yağlar ile yapılması tavsiye edilir. Bu konuda olumlu etkisi bilinen yağlardan bir tanesi de portakal yağıdır. Portakalın, selülitli kısımları düzgünleştirme konusunda etkisi büyüktür. Portakal kabuğunda bol miktarda mevcut olan esansın yoğunlaştırılması ile elde edilen doğal portakal yağını masaj ile cildinize uygulayabilirsiniz. Ancak masaj yönteminizin nitelikli ve kaliteli olmasına, kan dolaşımını maksimum seviyede artırmasına dikkat etmeniz tavsiye edilir.

Sağlıklı bir beslenme programı

Selülitten kurtulmanın yolları arasında, tuz, şeker ve hamur işinden uzak durmakta yer alır. Bu besinler, karmaşık yapıdaki karbonhidratların vücudunuzda sindirimi zor olan yağlar olarak depolanmasına sebep olurlar. Elbette yağların ilk depolandığı bölge cilt altı dokunuzdur ve uzun vadede birikimle cilt altı dokunuzda homojen olmayan yağ dağılımı görülür. Bunu engellemek için ise metabolizmanıza uygun sağlıklı bir diyet programına sahip olmanız gerekir.

Selülitlerden egzersiz yaparak kurtulun

Egzersiz selülitin en büyük düşmanıdır. Günlük olarak yapılacak kardio egzersiz, selülitli dokuların kısa sürede eritilmesine ve cilt dokunuzun da sıkılaşmasına neden olacaktır. Egzersiz, sağlıklı bir beslenme programı ve doğanın mucizesi bakım yağları ile selülitlerinizden kısa bir süre içinde kurtulabilirsiniz..

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here