PAYLAŞ

 

Kolesterolü düşüren bitki çayları ile sağınızı  dengeleyebilirsiniz. 

Kolesterol nedir?

Kolesterol ve trigliserit vücutta bulunan iki yağ türü. Kolesterol hücre çeperlerinin ve bazı doğal hormonların üretilmesi için gereklidir. Trigliseridler ise yüksek enerji içeren yağ asitleridir ve hücrelerin normal fonksiyonlarını sürdürebilmesi için gerekli enerjiyi sağlarlar.

Kolesterol düşüren bitki çayları

Yarım litre kaynayan suya 5 yemek kaşığı öğütülmüş su keteni (şeytanotu) yaprağını ekle. Soğuduktan sonra 2 yemek kaşığı öğütülmüş nane ilave et ve 3 dakika daha kaynat. Daha sonra süzerek sabah ve akşam olmak üzere günde 2 fincan tüketebilirsin.

Öğütülmüş nane, çilek yaprağı, ahududu yaprağı, kişniş yaprağı ve çiçeğini her biri 5 yemek kaşığı olacak şekilde karıştır. Kaynayan 200 mililitre suya bir yemek kaşığı ekle. Süzdükten sonra gün içerisinde 3 kez tüketebilirsin.

Civanperçemi çiçeği ve yaprağını, kızıl buğdayı, şimşir ağacı yapraklarını her biri 5 kaşık olacak şekilde karıştır. Bu karışıma 3 yemek kaşığı ladin yaprağı ekle. Karışımdan 200 mililitre kaynayan suya 1 yemek kaşığı ilave et ve bir kapakla kapatarak kaynamasını sağla. Günde en az 3 fincan tüketebilirsin.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here