PAYLAŞ

Güzel ve bakımlı saçlar girdiğiniz her ortamda dikkat çekmenize katkı sağlarken ve bir o kadar da kendinize öz güveni sağlar .

Sağlıklı,yumuşak,parlak saçlara sahip olmanın yolları

Çatallaşan saç uçlarınız’dan kurtulun

Saç uçlarınızı ayda 1 aldırarak, hem çatallaşan ve kırılan saç uçlarından kurtulun

Buklelerinizi koruyun

Saçınızı fönle kurutmak, düzleştiricilerle düzleştirmek, maşa ve kıvırıcılarla kıvırmak gerçekten de çok zarar verici işlemlerdir. Saçlarınızı hem kuruturlar, hem de yıpratırlar. Saçlarınızı bu şekillendiricilerle şekillendirmeniz gerektiğinde, saçlarınızda mutlaka ısıya karşı koruyucu ürünler kullanın.

 

Şampuan ve saç kremi

Saçlarınız zamanla sürekli kullandığınız şampuan ve kreme alışır. Bu nedenle, arada bir, kullandığınız ürünleri değiştirmeniz saçınız için faydalı olacaktır.

Sıcaklık

Sıcak su ile banyo yapmak çok rahatlatıcı olsa’da saçlar için hiçte sağlıklı değildir.bunun yerine saçlarınızı ılık suyla yıkamanızı tavsiye deriz.

 

Lastik saç tokalarından uzak durun

Bayanların hayat kurtarıcısı olan saç tokaları aslında saçlarınıza en büyük zararı veren ürünlerdir. saç tokaları yerine bantlar yada tel takalar kullanın.

Bakım yapın

Saçlarınıza zeytinyağı sürün ve o  gece boyunca saçınızda kalsın. Zeytinyağı, saçınız için son derece faydalıdır. saçlarınızda kaybolan nemi geri kazanmasına yardımcı olur.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here